Hakkımızda - Kolan Tüp Bebek Merkezi

Hakkımızda

Kolan Tüp Bebek Merkezleri “Umuda Yolculuğunuz Burada Başlıyor.”

Kolan Tüp Bebek Merkezleri; bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin adım adım yanında…

KOLAN Hospital Group Tüp Bebek Merkezi, klinik ve laboratuvar alanında binlerce vakalık tecrübe, tamamen hastaya özel planlanan tedavi yaklaşımları ile sakin, düzenli ve seçkin bir ortamda siz değerli hastalarımızın hizmetine sunuluyor.

Tüp Bebek tedavilerinin en önemli iki ayağı tecrübe ve güvendir. Hem klinik hem de laboratuvar uygulamalarında tecrübe, infertilite probleminin altında yatan nedenlerin (kadın, erkek ya da her ikisine ait) doğru tespiti ve bu nedenler doğrultusunda hastaya özel tedavi yaklaşımlarının planlanabilmesi için hayati önemdedir. Özellikle kadın hastalara uygulanacak tedavi yaklaşımlarının doğru planlanmaması, boşa harcanan para, zaman ve umutlardan öte ciddi sağlık problemlerine hatta hayati riske (ovulasyon indüksiyonunda OHSS riski ya da cerrahi uygulamalarda ortaya çıkabilecek komplikasyonlar gibi) yol açabilmektedir. Bu gibi nedenlerle, tedavi için başvuracağınız merkezin seçiminde bilinçli olmanız ve sadece klinik değil laboratuvar ekibinin de tecrübesini dikkate almanız önemlidir. Merkezimiz, binlerce vakalık tecrübeye sahip ekibiyle bu konuda beklentilerinizi karşılayacaktır.

Güven problemi tüp bebek tedavilerinde çok rastlanan sıkıntılardandır, çünkü hastalar çoğunlukla tedavi öncesi ve tedavi sürecinde yeterince bilgilendirilmemekte ve güven duymalarını sağlayacak somut veriler kendileriyle sözel, yazılı ya da görsel olarak paylaşılmamaktadır. Bir merkezin bunu sağlayabilmesi için öncelikle, bilimsel gelişmeleri yakından takip eden tecrübeli bir ekibe, teknolojik gelişmelerle uyumlu cihaz/donanıma ve uluslararası kalite standartlarıyla uyumlu laboratuvar şartlarına sahip olması ve bu sayede önce kendine güven duyması gerekir. Bu koşulları tam olarak sağlayan merkezimizde, tedavi sürecinizde her aşamada açık ve dürüst bilgilendirme ve tüm sorularınıza tatmin edici bilimsel açıklamalarla karşılanacaksınız. Diğer tıbbi uygulamalara kıyasla psikolojik durumun çok daha önemli olduğu tüp bebek tedavilerinde merkeze duyulan güven, hastanın tedavi başarısına yapabileceği en büyük katkıdır ve başarıya giden yolda bize güvenerek yardımcı olmanız için elimizden geleni yapacağız. ÇÜNKÜ SİZİN BAŞARINIZ BİZİM BAŞARIMIZ.

Kolan Tüp Bebek Merkezlerinde, uzman ve tecrübeli klinik kadromuz, laboratuvar deneyimi yüksek embriyologlardan oluşan embriyoloji ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. Uluslararası standartlardaki embriyoloji laboratuvarlarımızda Beylikdüzü, Şişli ve Kıbrıs olmak üzere üç ayrı merkezimizde bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin mutlu sona ulaşması için emek veriyoruz. Öncelikle gebeliğe engel olan ya da gebelik sırasında oluşan sorunların neden kaynaklandığını araştırıyoruz. Sonrasında kişiye özel belirlediğimiz tedavi seçeneklerini; teknolojinin tüm olanaklarını en verimli şekilde kullanarak, her aşamada hastalarımızı bilgilendirme eşliğinde uyguluyoruz. Tüp bebek merkezlerimizde gelişen embriyoları, transfer işlemine kadar günlük olarak değerlendiriyor ve kontrol altında tutuyoruz. Kullandığımız özel mikroskoplar sayesinde en iyi sperm ve embriyoların seçimine olanak sağlıyoruz.

24 saat alarm sistemi ile denetim altında olan embriyoloji laboratuvarlarımızda modern teknolojiye sahip cihazlar ve deneyimli ekibimizle yüksek kalitede embriyo oluşumu için gerekli olan tüm koşulları oluşturuyoruz. Anne baba adaylarımızın bu süreci en rahat ve huzurlu şekilde geçirmelerini ön planda tutan bir anlayış ile bilimsel gerçeklerden sapmadan hedefe ulaşmaya çalışıyoruz. Hedefimiz; Koşulsuz hasta memnuniyeti ile hizmet verirken, hasta psikolojisini en önde tutarak; multidsipliner bir yönetim anlayışı ile uluslararası düzeyde yüksek gebelik başarısı sağlamaktır.

ŞİŞLİ KOLAN HASTANESİ
Tüp Bebek Merkezi
Previous
Next

Misyonumuz

Tecrübeli bir ekip ve teknolojik donanımlar ile uluslararası standartlarda, hasta memnuniyeti odaklı infertilite tedavisi hizmeti sunmak.

Vizyonumuz

Uluslararası kalite standartlarında ve %100 hasta memnuniyeti odaklı, açık, dürüst, bilimsel ve yüksek başarı oranlarını hedefleyen, güncel bilimsel gelişmelerle uyumlu infertilite tedavi yaklaşımlarıyla alanında önde gelen tüp bebek merkezlerinden biri olmak.

Merkezlerimiz

Tüp Bebek merkezlerimizde klinik ve laboratuvar hizmetlerinin ayrı katlarda konumlandırıldığı yapısıyla hasta işlem akışlarının düzenli ve hasta memnuniyeti odaklı işleyişi bakımından ideal bir yapıya sahiptir. Eğitimli ve güler yüzlü personeli ile hastalarımızın tedavi sürecinde doğru yönlendirilmesi, bilgilendirilmesi, tüm işlemlerinin düzenli ve minimum bekleme süresiyle işleyişi bakımından hassas bir sisteme sahiptir. Yasal düzenlemelere ve bilimsel standartlara uyumlu olarak dizayn edilmiş bina ve çevre şartları, operasyon odaları ve laboratuvarı ile embriyo kültürü gibi oldukça hassas süreçleri içeren tüp bebek tedavisi için ideal şartlara sahiptir. Merkezimizde, hepsi alanlarında uzman bir kadro ile bilimsel gelişmelerle uyumlu tanı ve tedavi yöntemleri, teknolojiyle uyumlu altyapı, donanım ve cihazların kullanımıyla ve her bir hastaya özel yaklaşımla uygulanmaktadır.

Ekibimiz

Laboratuvarlarımızda, bu alanda uzun süre deneyimi olan ve bu sürede androloji ve embriyoloji laboratuvar uygulamalarının tamamında aktif olarak görev yaptığı binlerce hastalık deneyimine ek olarak, laboratuvar kalite kontrolü ve akreditasyonu konusunda da (ISO15189) uzman sertifikalı ve deneyimli Embriyologlar eşliğinde faaliyet göstermektedir. Laboratuvarlarımız, çalışanlarının tamamı Sağlık Bakanlığı sertifikalı embriyolog olan nadir laboratuvarlardandır.